Návod: Aplikace carbonu

různé vychytávky, jako doplňky, aplikace doplńků atp.

Návod: Aplikace carbonu

Příspěvekod shifty » 27 úno 2009, 11:52

Pojďme se podívat na to, jak postupovat při "pokládání" CF obtisků tak, aby to vypadalo jako real carbon, ale myslim, že se to dá uplatnit obecně...

Co budeme potřebovat
1, Scale Motorsport R35 GT-R Templated Composite Fibre Template Set (v mém případě)
2, Nissan GT-R R35 1/24 (v mém případě)
3, Mr. Mark Softer (was ok for me...) but you can use Microscale perhaps
4, dřevěnné prkénko(nebo plast...)
5, čistou vodu
6, žiletku nebo odlamovák
7, papír
8, posuvku
9, hadřík nebo tričko:D

první krok

změřte posuvkou část na kterou chcete aplikovat obtisk a porovnejte rozměrově s předtištěnou částí obtisku na zadní straně
Obrázek

pokud vše sedí začněte řezat(je lepčí si dát pod obtisk papír... ať si nepoškrábete obtisk o prkénko)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
pokud nesedí vyznačte si buď tužkou nebo vytlačením(posuvkou) a poté řezejte
Obrázek
Obrázek
Obrázek

!Buďte opatrný abyste měli ostrý odlamovák nebo žiletku, protože výsledek je na druhé straně a potřebujete čistý řez a také až budete měřit s posuvkou dejte pozor ať nepoškrábete lak!

krok číslo 2

připravte si obtisk, vlažnou vodu, model, Mr. Mark Softer (nebo jiný) a tričko nebo hadřík

umístěte obtisk do vlažné vody po dobu zhruba 30-60 sekund on se zřejmě stejně odlepí dřív, ale z toho si nic nedělte, protože jde dobře chytit a nekroutí se... :shifty:
mezitím co bude obtisk v "lázni" si Mk. Softerem potřete část, kam budete obtisk pokládat
Obrázek
Obrázek

obtisk oddělte od papíru(pokud ještě neodplaval...) a naneste na místo určení
Obrázek
Obrázek

poté co nanesete obtisk na požadované místo začněte s vysoušením tzn.: vemte si tričko nebo hadřík a vytlačujte vzduch a vodu(Mk. Softer taky...) směrem od středu do stran...
!Buďte opatrný při tom vytlačování ať prstem jakoby odvalujete a ne sjíždíte, jinak byste si s tim obtiskem furt hejbali a v horšim ho roztrhli...
Obrázek
Obrázek
pro ještě lepší výsledek můžete použít fén, který dobře tvaruje a vysouší obtisk takže dosáhnete vynikajícího výsledku..., pokud to nezkur.íte :whistling:
ale zase platí ta opatrnost, protože ho můžete spálit, takže max 30 sekund, a pak zase prstem lehce namočit a pokračovat ve tvarování pomocí proudu vzduchu z fénu :mrgreen:

a tady je výsledek
Obrázek
Obrázek
poté jsem udělal i druhou stranu...
Obrázek
Obrázek

a nakonec číslo tři

SUŠENÍ
obtisk je komplet vysušený po době zhruba čtyř až pěti dnů!!!(podle Scalemotorsport a zdravého rozumu... ale lze to urychlit když to dáte k topení, ale ne na topení!!!)

po dokonalém vysušení můžete aplikovat Clear coat sprej(já použiji Gunze nebo TS13) ale jetšě jsem to nezkoušel...

Obrázek
tak co... dobrý?
shifty
1:24

Re: Návod: Aplikace carbonu

Příspěvekod Michal71717 » 01 bře 2009, 01:33

shifty ještě jednou dík z tvého tématu jsem to přetáhl tady a přehrál obrázky díky moc
Michal71717
Administrátor

Příspěvekod jelen » 08 bře 2009, 00:15

hele kde koupim ten karbon??? :D
jelen
1:43

Příspěvekod pajabobika » 08 bře 2009, 15:25

jelen píše:hele kde koupim ten karbon??? :D

mám srtejnou otázku, prosím odpověď
VW Golf IV Pick-Up.....40%
VW Golf IV..............88%
Obrázek
pajabobika
1:87

Příspěvekod Lancer » 08 bře 2009, 17:31

Poradí :mrgreen: jak jinak.
karbon od REJI má bohužel špatnou strukturu - na měnší díly se dá použít, ale na kapoty, blatníky je prakticky nemožný ho použít. Jeho výhodou je zase výborná pružnost a to, že se pod něj může nastříkat jakýkoliv odstín barvy. M"žeme tak tvožit díly v červeným karbonu - např.
Výrobců je hodně - např. Studio 27 ,Scale Motorsport,...
Zakoupit možno na obchod.valka.cz ( nezkoušel jsem je zatim ) , jistota je objednat obtisky z anglie ( jako šifty ) z www.hiroboy.com nebo z japonska www.hlj.com . Ale vzhledem k tomu, že hiroboy skoro určitě objednává z hlj , tak má vše dražší.
Lancer

Příspěvekod shifty » 08 bře 2009, 21:32

tak tak... jak řekl evo
je to scalemotorsport a tohle je konkrétně dělané přímo na gtr, ale lze samozřejmě sehnat jenom aršíky samotné a udělat co je potřeba... existují různé tvrdosti, struktura atd. vše je na vás a doporučuju hlj

jinak dík za kladné komenty a michale tobě se omlouvám, že sem neposlal slíbený up... mám toho hodně a na tohle vůbec neni pomyšlení
shifty

Příspěvekod Vaco » 12 dub 2009, 11:27

carbou koupíte zde: http://www.modelbox.cz/index.php?cPath=117_292
dodání je rychlé a já byl spokojen:)
    ""VW Scirocco VR6 Race Blue"" již brzy
    Corrado G60
Vaco
Člen scalecars

REKLAMA

Zpět na Návody: doplňky