Fiat 500 Abarth esseesse / 1/25 / JPY Free

Rozpracované modely z papíru

Fiat 500 Abarth esseesse / 1/25 / JPY Free

Příspěvekod Joseph » 27 úno 2010, 15:15

Model volně ke stažení: http://www.scorpione.jp/papercraft.html

Zdravím všechny. K papírové modelářství jsem se vrátil asi po 4-5 letech. Moc zkušeností nemám, mám postavených jen pár modelů z ABC a několik Miniboxů.

Na tento model jsem narazil na fóru o papírovém modelářství. Viděl jsem, jak ho kdosi stavěl a proporciálně vůbec neodpovídal originálu. Respektive nebyl tak kulatý jak má být. Tak jsem si řekl, že ho taky složím.
Stáhnul jsem si ho ve formátu PDF a vytiskl na 200g papír. Ihned jsem začal s lepením. Ovšem nestihl jsem vyfotit postup od počátku. Nyní je model tak na 50% hotový slepením. Chybí mu retuš, dodělání spár atd.
Největší problém mám zatím se zpětnými zrcátky. Nejenže nejdou vytvarovat do tvaru, jaký má originál auto, ale i při zkoušení "popraská" barva na papíru, takže ji musím zaretušovat.

Napsal jsem tu pěknou slohovku, doufám, že ji někdo přečte. Dost povídání, zde jsou fotky:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zrcátko je jen vloženo, není přilepeno, proto může vypadat divně vůči celému autu.
Naposledy upravil Joseph dne 28 úno 2010, 23:35, celkově upraveno 1
Obrázek>>>flickr ԅ(ˆ⌣ˆԅ)
Joseph
Moderátor

Re: Fiat 500 Abarth esseesse / 1/25 / JPY Free

Příspěvekod Joseph » 28 úno 2010, 15:18

Tak co líbí, nelíbí?
Obrázek>>>flickr ԅ(ˆ⌣ˆԅ)
Joseph
Moderátor

Příspěvekod ladaf » 28 úno 2010, 16:04

moc pěkný pětikilo ;)
zrcátka z papíru jsou vždy trošku oříšek
držim palce a hlavně pevný nervy :mrgreen:
I love the Symmetrical AWD and a lot of snow in winter.
ladaf
1:87

Příspěvekod Slotman » 01 bře 2010, 15:50

A la Doris to sice není, ale osobně bych řekl, že na to, jak je auto kulaté je to dobrý začátek. Ještě by to chtělo vyřezat okna a udělat interier :)
Slotman
1:43

Příspěvekod Joseph » 01 bře 2010, 19:25

Slotman píše:A la Doris to sice není, ale osobně bych řekl, že na to, jak je auto kulaté je to dobrý začátek. Ještě by to chtělo vyřezat okna a udělat interier :)

Takovej šílenec jako doris nejsu a nemám ani na to, abych udělat komplet interiér. Možná časem ano, ale teď ne.
Musím si koupit nové vodovky na retušování, protože doma máme jakési Vectory a stojí za houby.
Obrázek>>>flickr ԅ(ˆ⌣ˆԅ)
Joseph
Moderátor

Příspěvekod DORIS » 02 bře 2010, 16:10

Mi se to náhodou líbí, jde Ti to pěkně. Slepuješ díly s origo chlopněmi nebo je odstřiháváš a nalepuješ je zvlášť ? Já to vesměs odstřihnu a nalpím chlopně nové, aby spoje vycházely co nejpřesněji. Jinak se omlouvám za pozdější reakci k Tvému tématu, mám teď hafo práce na Victorce a na netu tolik nejsem. :blush:
Na retušování se mi nejvíc osvědčily vodou ředitelné barvy od Tamiye, narozdíl od obyč vodovek jsou stálé a nevydrolí se a dobře kryjí i v nepatrné vrstvičce.
Každopádně papíráky jsou o cviku a učení se a ani já nejsem ve stavbě modelů dokonalá, pořád se učím a snažím zlepšit. ;)
DORIS
Člen scalecars

Příspěvekod Joseph » 02 bře 2010, 18:30

Díky. Chlopně jsem si vyrobil svoje podle tvé rady v některým z tvých příspěvků. Je to o hodně lepší a lépe k sobě pasují různé díly. Koupil jsem si anilinové barvy, tak snad to s těma půjde dobře. Akrylovky od Tamyie mám taky, ale nedokázal bych tak snadno namíchat daný odstín a taky je pravda, že nejsou nejlevnější.
Obrázek>>>flickr ԅ(ˆ⌣ˆԅ)
Joseph
Moderátor

REKLAMA

Zpět na Papírové modely