Ferrari 126CK G.Villeneuve 1:20

Rozpracované modely všech závodních aut kromě rally

Moderátor: waf

Ferrari 126CK G.Villeneuve 1:20

Příspěvekod Madish » 20 pro 2010, 13:44

Tak přispěju další F1. Odkláním se na chvíli od japonskejch aut k legendě Gillesu Villeneuve. Dělal jsem si zálusk na 126C2 delší dobu, ale když jsem pak viděl ve slevě 126CK z Kanady 1981, hned mě trklo, že Fujimi vydává typy F1 podle slavnejch závodů. Vzpoměl jsem si, že 1981 Kanada viděla Villeneuva jak jel s poškozenym vozem a odmítal zastavit.
Urval křídlo a to mu místo odpadnutí vlálo kolem hlavy, jel takhle pár kol, než mu konečně odletělo. Jelikož zbejvalo do konce pár minut, jel dál a dojel třetí! :D

Viz tohle video ze závodu!
http://www.youtube.com/watch?v=9SmrV-FFC1w

Plán je postavit to víceméně z kraičky a dodělat detaily, kde půjdou vidět a jejichž absence zamrzí. Stavebnice je povedená, místy zjenodušená, ale výlisky parádně sedí. Co lidem od Fujimi neodpustím je absence bezpečnostních pásů! (Jo, spolíhaj, že budou lidi kupovat doplňkový sety) Ale náhrada neni nic těžkého.

Dále zamrzí chybějící nýtování na kapotáži, zvlášť když na určitých dílech jde vidět krásně jemné. S nýtováním se nebudu párat, zkoušel jsem na 312T3 a proto jsem ji nedodělal :D

ale jinak je to povedená stavebnice a stavět to je jedna radost!

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Nějaký díly jsou moc silný, potřeba je obrousit pilníkem :D
Obrázek
Lepší :)
Obrázek

Předek nasucho, dobrá práce Fujimáci.
Obrázek
Obrázek

Akorát to poupravim podle dobových fotek :D
Obrázek
Nahrazeno 0,5mm destičkama, byla to součást karoserie a ne křídla, jak odlilo Fujimi :D
Obrázek
Obrázek

Monokok jsem opatřil dalšíma destičkama z nabíjecích kuponů na telefon, abych uzavřel spodek monokoku, když sundam křídlo.
Obrázek
Obrázek

Z papíru a dalších destiček jsem udělal stěny, aby nebylo vidět skrz díru v monokoku :D
Obrázek

Poslední stěna dostala 3 válečky z plastovýho profilu jako imitaci nádob na kapaliny, nepůjde moc vidět, tak jsem to ani moc nedetailoval :D Půjde ještě kabeláž.
Obrázek
Obrázek

Fujimi znázorňuje dobře i detaily, akorát na tom dílu vlevo jsem je sundal a nahradím uchycení maskovací páskou a chromovou páskou, jak je u svodů potřeba :D
Obrázek

Další tlustej díl motoru, na kterém jsou "'air funnely", Fujimi má ten díl celý holý, což se mi nezamlouvá. Nejde vidět pod kapotáží, ale když kapotáž sundáte, je to moc holý.
Obrázek

Tak jsem vzal WRC Síťovinu, ohřál nad svíčkou a tlačil do ní vytvarovanym plastovym profilem :D
Obrázek

Pak ostříhal do kolečka
Obrázek

A nalepil. Nepůjde to vidět, ale nasáváním, když se budete snažit, aspoň zahlídnete náznak air funellu.
Obrázek

8-)
Obrázek
Madish
1:24

Re: Ferrari 126CK G.Villeneuve 1:20

Příspěvekod «JDMirek» » 20 pro 2010, 18:29

pěkně si stím hraješ ;) jen tak dál a mam pocit že to nýtování na kapotáži stejnak pěkně doděláš ne :)
sprintujte pozadu bokem s dvoutaktem s turbem...
Obrázek
dawe82:Nepracujte netopýrem
«JDMirek»
1:87

Příspěvekod M!chaL » 20 pro 2010, 19:22

Tak tohle bude masakr :)
Obrázek
M!chaL
1:12

Příspěvekod kulda » 20 pro 2010, 20:53

nemám slov jeto pecka tak gl ;)
Obrázek
kulda

Příspěvekod Madish » 06 led 2013, 22:57

Tak skoro po 2 letech jsem se rozhodl tento projekt oživit. Přes ten čas jsem na něm dělal malé blbosti, ale pak konečně objevil způsob, jak efektivně udělat zničené křídlo a figurku řidiče :D

Do kokpitu jsem začal tahat kabeláž
Obrázek

A pak objevil Oyumaru silikon na modelařinu. Jedná se o tyčinky gumy, která jde po ponechání ve vařící vodět tvarovat do libovolného tvaru. Dá se znova a znova používat ponořením do vařící vody.
Tím mě napadlo, že bych si konečně mohl udělat vlastní formy na odlévání a odlít si pár dílů rychle a levně.
Kdyby někdo chtěl, tak mi napište, já si objednal navíc, protože jsem se paranoidně bál, že nebudou stačit :D

Tady video jak Oyumaru funguje:
http://www.youtube.com/watch?v=vz8FwUEFMzY

Helmu z tamiya Renaultu RE30 jsem nechal stranou a mezitim koupil figurku Villeneuve od Model Factory Hiro. Maj k tomu dekály a 2 helmy pro ročník 79 a 81/82. - Rozhodl jsem si odlít helmu a obličej, který pak naroubuju na figurku.
Obrázek

Moje Oyumaru už bylo použitý - zkoušel jsem různé věci odlévat. Nejdříve se to ponoří do vařící vody na 5 minut, dokud to nezměkne.
Poté se to hůlkama vyloví a natvaruje rukama (protože je to špatný vodič, můžete to vzít do ruky bez nebezpečí opaření)
Obrázek

Nejdřív jsem kus natlačil do vnitřku helmy, abych na odlití nepoužíval tolik materiálu. Počkal jsem si 5 minut na ztvrdnutí.
Obrázek

Mezitím jsem jinou barvu oyumaru vytvaroval do kvádru a tam natlačil helmu, abych měl polovinu budoucího odlitku. Barvy oyumaru neznamenají nic, jsou jen informační, abyste poznali, která část formy je co :)
Obrázek

Po 5 minutovém vychladnutí jsem na to přiklopil druhou část formy - všimněte si, že jsem ji dělal zase do kvádru, abych věděl, jak ty formy potom spasovat.
Obrázek

Po dalším 5 minutovém vytvrdnutí jsem měl toto:
Obrázek

NYNÍ, jsem místo resinu namíchal dohromady dvousložkový tmel Tamiya Putty Quick type - nemam k dispozici resin - a vyplnil tim formy - odkraje doprostřed. Tento tmel tvrdne cca 6 hodin.
Obrázek

Poté jsem stiskl k sobě pevně formy a nechal 5 hodin zrát - než to kompletně vytvrdlo, tak jsem formy sundal a přebytečný materiál odřezal skalpelem :)
Obrázek
Obrázek

Zjistil jsem, že MFH má špatnej tvar helmy - ve skutečnosti byla bradová část propadlá dovnitř + na bradě byl černý plastový kryt kolem celé helmy, který se uzamykal zespoda a držel helmu na hlavě.
Tak jsem to opatrně ořezal skalpelem a dotvaroval tmelem - zatím to schne.
Obrázek

A teď křídlo:
Obrázek

Stejnou gumu jsem nechal zase změknout ve vařící vodě, udělal formu pro polovinu křídla, vyplnil tmelem a nechal tvrdnout. Nechal jsem tvrdnout 4 hodiny - než to kompletně vytvrdne - vyndal z formy a natvaroval si křídlo ještě jak jsem chtěl. Mám tak dobrý základ pro poškozené křídlo a až dodělám, tak jen odříznu polovinu originálu a napasuju tam toto :D
Obrázek
Obrázek
Madish

Příspěvekod Ludo44 » 07 led 2013, 11:14

tak toto je pecka ;) kde sa da pozhanať taka guma , na odlievanie drobnosti to vyzera užasne
Ludo44

Příspěvekod Madish » 08 led 2013, 01:47

Já měl k dispozici navíc, ale mezitím se mi ozvali lidi :D Dá se sehnat na HLJ.com nebo Ebayi, když si zadáš hledat "oyumaru" nebo oyu-maru.
Stačí ti 2 tyčinky na malé díly (mě stačilo na celou helmu)
na křídla je ideál mít 4 tyčinky
a na nárazníky aut 1:24 je dobrý mít 6 kusů - smícháš 3 kusy pro každou polovinu formy :)
Obrázek
Madish

Příspěvekod Ludo44 » 08 led 2013, 15:41

Ďakuje musim to pozrieť , pride mi to moc zaujimave na odlievanie zrkadiel a drobnosti ;)
Ludo44

REKLAMA

Zpět na Modely formulí a okruhových aut