Dodge Daytona 1969

Všechny modely značek aut, které jsou vyrobené za velkou louží

Moderátor: WjeteF

Dodge Daytona 1969

Příspěvekod punisher » 31 kvě 2015, 13:12

Moj najnovši model je Dodge Daytona z roku 1969 . Auto je špecificke špicatym čumakom a obrím kridlom ,ktore su v podstate nalepene na Dodge Chager, rovnako ako Plymouth Superbird . Vyrovca je MPC , v podstate podobna skladačka ako od Revellu . Stavba mi dala naozaj vela prace , a som rad že je vobec v celku :D . Nemam na taketo stavby ešte zrejme dostatočny skill takže sa budem zatial venovať jednoduchším. Diely modelu absolutne nesedili , predny čumak a zadny naraznik som musel brusiť po kuskoch aby sadli aspoň tak ako su na fotkach . Auto malo byť povodne matne , ale nakoniec som sa rozhodol pre lesklu farbu.
Upravy: - Čierny lak , čierno lakovane disky , vzadu decal pruhu cez cely zadok s napisom daytona , Californská špz
- Imitacia termopasky na vyfukovom potrubi , 2 koncovky vyfuku z Nissanu Skyline
- Interier v čiernej matnej, červene pasy , športovy volant , chromova pristrojova doska s budikom na palubovke
- Motor v oranžovo-chromovej kombinaci , pridanych par kablikov ku sviečkam
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
punisher
1:43

Re: Dodge Daytona 1969

Příspěvekod Eldo6565 » 31 kvě 2015, 14:10

Dobrý, je vidět velkej posun....ale...předně lak....pokut stříkáš pistolí nebo spreji, tak je potřeba barvu zabrousit pod vodou a srovnat nerovnosti tak aby jsi mohl po vysušení dát finální vrstvy bezbarvého laku. Při broušení barvy před lakem doporučuju použít i tekuté mýdlo pro lepší výsledek, stačí kapka. Finální lak je potřeba stříkat min ve dvou vrstvácj po dvaceti minutách, první zaprášit, druhá do mokra, pokud to pode...pokud ne tak ještě třetí.
Vše nechat vyzrát a výsledek brousít pod vodou min 8000 plátýnky a pastama na modely....
Další věc jsou detaily, je třeba s nimi víc pracovat. Nejsou to žádné dostihy, tedy je potřeba když se něco nepovede, pokusit se o to znovu a znovu tak dlouho, až je výsledek jako u skutečného auta. DETAILY dělají model, jestli tě uteče někde linka - světla , rámy oken... - tak to prostě nenechej bejt, udělej to znova.
Jako poslední....focení, nejsem nějakej zvlášť fotograf ale prach na modelu prostě nesmí bejt...
Interier, detaily motoru bezva, je vidět, že tě to baví a naplňuje...jen to chce asi víc pečlivosti v detailech.
Ber to ode mne jako přátelské hodnocení a kritiku nedostatků.... Když tě napíšu že se mi to líbí, nikam tě to neposune.
Když budeš ppotřebovat poradit, tok co bude v mejch silach tě povím.
Ať se daří
Eldo6565
1:24

Příspěvekod punisher » 31 kvě 2015, 14:23

Diky Eldo :) tak lak sa mi podari malokedy , ale tento je na daytone už 2 , kedže ten predtym bol horši . Ked sa mi aj podari lak , cela karoseria je hotova tak pri skladani sa mi vždy poškodi niaka časť a už to ani po oprave nieje 100 percentne . Podla mňa som sa neponahlal pri stavbe , ale chapem čo si chcel tym povedať . Obdivujem ludi čo tieto stavebnice ktore nesedia , dokažu postaviť bez chyby .
punisher

Příspěvekod Passatek » 31 kvě 2015, 17:29

škoda tej farby, inak motor sa mi velmi páči aj podvozok, ešte možno by som dal trochu inak ten volant alebo úplne iný aby neležal na sedačke :D
“If everything seems under control, you're not going fast enough.” - Mario Andretti
"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
https://www.youtube.com/watch?v=BQXQuLe2oDM
Passatek
1:72

Příspěvekod punisher » 31 kvě 2015, 17:34

Diky , tak pokial som tam chcel mať ten chromovy panel inak sa ten volant nedal dať :D ale tak dovnutra aj tak nieje moc vidieť
punisher

Příspěvekod Eldo6565 » 31 kvě 2015, 17:38

punisher píše:Diky Eldo :) tak lak sa mi podari malokedy , ale tento je na daytone už 2 , kedže ten predtym bol horši . Ked sa mi aj podari lak , cela karoseria je hotova tak pri skladani sa mi vždy poškodi niaka časť a už to ani po oprave nieje 100 percentne . Podla mňa som sa neponahlal pri stavbe , ale chapem čo si chcel tym povedať . Obdivujem ludi čo tieto stavebnice ktore nesedia , dokažu postaviť bez chyby .

Nemyslel jsem to špatně.... je mi jasný, že to nebyla pohodovka, jen jsem chtěl upozornit na věci které dokážeš ovlivnit. Jak už jsem psal na začátku, je vidět velký posun a je třeba se snažit dál. Nechtěljsem aby to vyznělo, že se to nepovedlo, jen si myslím, že máš velký potenciál, víš co chceš a víš jak na to ale ještě nemáš ten správný aha efekt. :)
Ale to přijde...jsi na dobré cestě....
Eldo6565
1:24

Příspěvekod punisher » 31 kvě 2015, 17:42

Ja viem že to je v dobrom :) a cenim si rady od skusenych ludi ;)
punisher

Příspěvekod Giavvini » 22 čer 2015, 13:22

...už si fakt kup nějakou 1:18... :D ale jinak vedle Chargera 68 to vypadá dost dobře :)
Giavvini

Příspěvekod punisher » 22 čer 2015, 22:42

Teraz mam planujem mierku 1:1 takže až v buducnosti .... možno preto vyzera lepšie lebo Charger je ešte horšie poskladany ako ta Daytona :D
punisher

REKLAMA

Zpět na American Scene