Mercedes Benz Actros TITAN - MONTI SYSTEM 1/48

Rozpracované modely nákladních aut a těžké techniky

Re: Mercedes Benz Actros TITAN - MONTI SYSTEM 1/48

Příspěvekod Maverick117 » 08 úno 2009, 21:22

Páni sklamem Vás ja tiež nie som elektrikár :oops: . Tieto svetielka darovala stará zadná blikačka na bicykel z 30 korunového obchodu. Jediný môj zásah bol že pôvodné červené diódy išli preč namiesto nich išli 2x vysoko svietivé žlté priemeru 5mm. Ak chcete dosiahnuť presne ten efekt čo mám ja potrebujete 5 diodovú blikačku. Najskôr vyberiete všetky diódy von a potom na posledné dve miesta priletujete nové, ktoré tam chcete mať (žlté, zelené,...)no a nožičky z posledného miesta prepájkujete aj do predposledného miesta a potom keď tam nebude studený spoj (vtedy to nebude blikať vôbec) tak to urobí to že ta jedna dióda bude blikať dvakrát (namiesto predposlednej diódy a aj ako posledná) To isté potom urobíte aj na druhej strane. Vualaa a maják je na svete ;) Ja to potom ešte nafotím keď budem kabínu rozoberať kvôli striekaniu ;)
Obrázek
Patrím do "klubu" víkendových modelárov...
Maverick117
1:24

Příspěvekod DORIS » 28 úno 2009, 10:05

Zajímavý nápad, každopádně to vypadá pěkně! Príma realistické detaily na palubovce, hlavně ten časák. :mrgreen:
DORIS
Člen scalecars

Příspěvekod Maverick117 » 07 kvě 2009, 20:53

Tak po dlhšej odmlke som sa dnes pustil znova do Actrosa. Zatiaľ UP bez fotiek nakoľko kabína zasychá a nerád by som na nej niečo domrvil :) .. Takže Actros je úplne samostatný čo sa týka napájania funguje už plne na batérie. Dnes som kabínu prestrekol základkou, potom vymaskoval dva milimetrové pásiky ktoré zostanú vo farbe základky ciže svetlošedé, na to som dal prestrekol kabínu zlato - žltou metalízou. Nechal preschnúť a zamaskoval pás medzi dvoma svetlošedými pásikmi. Zajtra ak sa podarí tak by šla kabína už do čiernej a lakovačka kabíny by bola tým pádom hotová. Ospravedlňujem sa že bez fotiek ale ako som spomínal nechávam to poriadne vytvrdnúť + aj tak tam toho moc nie je vidno keďže pásy sú stále pod maskou pretože pôjde ešte spomínaná čierna :) tak držte prosím zajtra palce nech sa to podarí aspoň nafarbiť a potom už len lak a trošku preleštiť :)

EDIT: tak už je v čiernej ;) teraz to nechám vytvrdnúť + jedna vrstva ešte a potom už len prebrúsiť, prelakovať, prebrúsiť, vyleštiť a zložiť kabínu dohromady :roll:
Obrázek
Maverick117

Příspěvekod Maverick117 » 08 kvě 2009, 14:22

Tak takto to vyzerá po odmaskovaní. Nie je to dokonalé ale myslím že ani najhoršie to nie je :), Sú tam menšie chybičky aj menší pomaranč tam je ale to sa ešte prelakuje, preleští a bude to OK dúfam. Ešte to nechám dozrieť do zajtra ale myslím že to je vcelku slušné..Tak čo vy na to?

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Maverick117

Příspěvekod DaWe » 08 kvě 2009, 14:39

Celkem ? To je dost slabý slovo .. mě se to líbí až moc .. ta kombinace je libová .. jak řikáš ještě přeleštit .. aby nebyl ten pomeranč a je to bomba :)
DaWe
1:12

Příspěvekod mafu » 08 kvě 2009, 18:49

Vyzera to paradne..tesim sa na to az bude zlozeny.. ;)
mafu
1:72

Příspěvekod Saimon » 08 kvě 2009, 21:06

je to krásne, tá prvá fotka je fajnová. na čiernej je mierny pomaranč ale to ako píšeš, preleštíš takže ok ;) bude to dobré :thumbup1:
Saimon
1:12

Příspěvekod Maverick117 » 11 kvě 2009, 22:43

No a je tu problém, ktorého som sa bál... :no: Použil som farbu od DUPLI COLOR (etiketa COLOR SPRAY) a je písaná ako syntetika. Bez problémov na kabíne drží o to nič ale neviem na ňu zohnať lak :evil: už som kúpil dva a oba robia s farbou to isté. Našťastie ma to napadlo skúšať na kúskoch plastových doštičiek a nie rovno na kabíne takže som si ušetril robotu (sklamanie ani nie to som pretože sa teraz toho pomaranča asi nezbavím :cry: )... no ale k lakom... jeden je dokonca priamo na syntetiku a robí mi to isté čo druhý pod označením RALLYE proste farba pod nimi sa ako keby zvráskavela také ako žilky na tom povychádzajú a neviem čo to môže byť a som z toho zúfalí. takže to spravím asi tak že kabínu hodím ešte jednou vrstvou tej čiernej prebrúsim 2000kou pod vodou aby som zrušil tú vrstvu a tým pádom vyrovnal ten pomaranč a nakoniec prestrekol poslednou vrstvou čiernej ktorá dúfam že zostane už rovná bez pomaranča... inak to asi nepôjde :cry:

EDIT: tak predsa len to šlo inak... systémom pokus omyl (nech žijú plastové doštičky a môj drahý tatík 8-), ktorého to bol nápad) Kúpil som obyčajný AUTO AKRYL (z fábiou na obale) od MOTIP DUPLI mimochodom obsahujúci ACETÓN!!! a bez problémov nastriekal na pôvodnú čiernu a nespravilo to nič. Takže mám navrchu čiernu metalízu, ktorá sa dá bezproblémov prestreknúť lakom ktorý mám už kúpený. Takže čoskoro (možno zajtra) hodím kabínu do laku a už len leštiť a leštiť a leštiť... :whistling:
Obrázek
Maverick117

Příspěvekod Maverick117 » 16 kvě 2009, 23:36

Tak prinášam postup na Actrose. Ako som povedal podarilo sa mi odstrániť problém z farbou takže už je kabína aj v laku už to chce len vo finále ešte prebehnúť autoleštenkou a bude to OK 8-)

Kabína už je takmer komplet už len pár detailov vo forme štítkov a antén a bude hotová. Potom sa vrhnem na nárazník zo stupačkami a keď budú hotové tak tlmič výfuku a výfuk, skrinka a zadné "železiarstvo" 8-) dúfam že už to dlho nepotrvá :shifty:

Elektrika :) ( zadná blikačka na bajk :) )
Obrázek

Kabína (zrkadlá, stierače a osadená na mieste)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Maverick117

Příspěvekod mafu » 17 kvě 2009, 17:00

tak to vyzera fakt paradne... ;)
mafu
1:72

Příspěvekod WSPETR » 18 čer 2009, 08:04

Jestli můžu poradit s tou elektronikou tak na trhu jsou už přímo blikacií diody,většinou je používají na falešný alarm a moji kolegové v klubu je dávají jako majáky.Jinak to vypadá na dobrou práci a škoda, že se nemůžeš přijet pochlubit na naše výstavy.
WSPETR
greenhorn

Příspěvekod Maverick117 » 18 čer 2009, 10:51

Jasne o tom som už počul o tých falošných alarmoch aj u nás v jednom obchode z elektrotechnikou ich majú len problém bol že všetky boli robené na 12 alebo 24 Voltov, čo by mi klasická tužková baterka neutiahla keďže už tu potrebujem dve čo sú 3V a skvele sa to dalo schovať do "plechariny" za kabínou. Ale ak by si vedel ako to presne tvoji kolegovia robia tak mi sem kľudne napíš návod budem rád a nechám sa poučiť a na budúcom modeli určite vyskúšam ;) . Som rád že sa inak páči. A môžem otázku ty patríš ku klubu MK BÍLINA? Tam sú super modely a hlavne je tam podpora priamo od výrobcu žiaľ u nás je to trošku ťažšie z tou podporou ale dá sa niečo vybaviť aj tu. Inak mám v pláne ešte podvalník náves tak uvidíme čo z toho bude ;)

Jo a z tou ukážkou na výstavy by sa dalo možno niečo vyriešiť. Na budúci rok ak bude auto tak by sa možno dalo niečo urobiť a dohodnúť ;)
Obrázek
Maverick117

Příspěvekod WSPETR » 18 čer 2009, 17:19

Beru tě za slovo arádi tě přivítáme. Z tou podporou Semil to neni tak hrozný jak to vypadá. Je sice pravda, že máme novinky skoro jako první a máme i možnosti se dostat ke kazovým větvičkám, ale vždy záleží na tom jestli bude dobrá duše která nám to připravý a odešle. Zatim se vždy našla a pomohla. Zítra jedeme na výstavu do Semil a pro novýho WS tak se budeme snažit ho dostat ještě v noci na naše stránky.
WSPETR
greenhorn

Příspěvekod Maverick117 » 18 čer 2009, 21:56

No o tom novom WS som niečo počul takže na foto sa určite teším. Ozaj taká súkromná otázka. Myslíš že by sa dali potom keď modely dokončím ich vyvesiť aj na váš web aj keď som zo SR? :oops:

Ale aby som tu len nekecal tak zajtra prinesiem aj nové fotky. Zatiaľ ústne: hotové sú stupačky a pribudlo pár detailov na kabíne pomaličky idem makať na "kovošrote" za kabínou kým sa pustím do nárazníku (mám z neho menšie obavy takže ten pôjde až ako posledný :no: ) tak zajtra čakajte pár fotiek ;)
Obrázek
Maverick117

Příspěvekod WSPETR » 18 čer 2009, 22:08

Asi tě zklamu to jsou klubový stránky leda, že by jsi byl členem :D :D.
WSPETR
greenhorn

Předchozí

REKLAMA

Zpět na Modely nákladních aut a těžké techniky